Dziś jest środa, 21 lutego 2018r. Imieniny obchodzą: Eleonora, Piotr

Wyposażenie warsztatu samochodowego

Wyposażenie warsztatu samochodowego

Najlepsze warsztaty samochodowe prowadzą fachowcy, których wyróżnia prawdziwa pasja do samochodów. Zamiłowanie do pojazdów czasem wynika z rodzinnej tradycji i kontynuowania już istniejącego biznesu. Innym razem jest nowym hobby, z którego rodzi się idea założenia warsztatu samochodowego. W obu przypadkach podstawą profesjonalnej obsługi Klientów jest zdobyta wiedza i odpowiednie narzędzia. Wiedza mechaników samochodowych jest "kluczem" przy naprawie pojazdów. Właściwe wyposażenie warsztatu pozwala natomiast praktycznie wykorzystać wiedzę i podkreślić profesjonalizm fachowców.

Narzędzia warsztatowe

Każdy mechanik samochodowy zdążył zapewne poznać niezadowolonych Klientów. Ci często narzekają na koszt naprawy czy wydłużający się czas serwisowania pojazdu. Fachowcy, którzy chcą ograniczyć liczbę niezadowolonych klientów, powinni zadbać o odpowiednie wyposażenie warsztatu samochodowego. Zakup niezbędnych narzędzi do naprawy i diagnozowania samochodów różnych marek nie gwarantuje jeszcze właściwego wyposażenia. Dlaczego? Nie wszystkie narzędzia warsztatowe zapewnią jakość i precyzję wykonywanej pracy. Niektóre nie wytrzymują przy określonych etapach naprawy lub powodują uszkodzenia pojazdów. W takich sytuacjach zwiększa się koszt naprawy pojazdu. Rachunek musi czasem pokryć koszt zakupu nowych narzędzi, a niekiedy koszt zakupu uszkodzonych części pojazdu. Nie można zapomnieć też o ilości wykonanej pracy i czasu naprawy pojazdu. Trudno wtedy zyskać zadowolenie klientów. Nawet ogrom posiadanej wiedzy i umiejętności nie pomogą, jeśli nie mamy odpowiednich narzędzi.

Z reguły bardzo tanie narzędzia warsztatowe nie nadają się na wyposażenie serwisu. Szybko się eksploatują. Zamiast zarabiać na niskiej cenie, traci się pieniądze. Na bardzo drogie narzędzia nie stać wszystkich właścicieli warsztatów samochodowych. Na szczęście drogie nie oznacza najlepsze. Wiele sprawdzonych marek narzędzi warsztatowych dostępnych jest w atrakcyjnej cenie. Tu dobrym przykładem są narzędzia włoskiej firmy Beta. Zarówno cena, jak i jakość narzędzi tej marki są polecane przez mechaników samochodowych. Uzupełniając wyposażenie swojego warsztatu warto również zajrzeć na fora czy grupy dyskusyjne. Tam często wymieniane są sprawdzone już marki narzędzi warsztatowych.

dodano dnia: 23 lipca 2009r.

Wasze komentarze

Jeszcze nie ma żadnych komentarzy do tego artykułu - bądź pierwszy!